Hlavni    Taroty    Horoskopy    Vtipy    Kalendář    Aktuálně    Kontakt    Mapa stránek  
Dobrý večer. Je Pátek 9. prosince 2022, Slunce vychází  7:42, zapadá 16:03 hod., měsíc  mesic  mesic
» Hlavní stránka » Horoskopy » vsechny kameny a barvy

Seznam použitých kamenů v horoskopu:
Achát Akvamarín Amazonit Ametyst Avanturín Azurit Citrín Čaroit Diamant Fluorit Granát Chalcedon Chryzokol Chryzopras Jadeit Jantar Jaspis Kalcit Karneol Korál Krevel-Hematit Křišťál Lapis-Lazulit Malachit Měsíční kámen Onyx Obsidián Olivín Opál Perla Rubín Růženín Safír Smaragd Sodalit Sokolí-oko Tanzanit Topaz Turmalín Tygří oko Tyrkys Vltavín ZáhnědaACHÁT

Achat

Achát spojuje naši duši s vibracemi Země, jež nám pomáhají udržet rovnováhu ve zmatcích a útrapách každodenního života, zůstat sami sebou a dokázat odvahu a výdrž. Propůjčuje nám vyrovnanost a chrání naší bytost před nežádoucími vlivy. Tímto způsobem posiluje sebeúctu, kladný vztah k vlastnímu tělu i cit pro skryté duševní pochody v nás samých i v ostatních lidech. Podle různých pramenů se mu připisuje schopnost přitahovat dědictví a upozorňovat na skryté poklady.

Achát byl nošen jako amulet zajišťující dlouhý život, úspěch a dobré přátele, ale současně byl ordinován proti moru, horečnatým infekcím, epilepsii a náměsíčnosti. Doporučuje se také upevnit destičku s vrostlicemi na okno tak, aby byla prosvícená. V moderní litoterapii je využíván také při léčení bolestí hlavy a kožních nemocí. Odstraňuje apatii. Má příznivé účinky proti skleróze. Astrologové jej doporučovali k odvrácení nepříznivého vlivu planety Merkur. Od středověku je pokládán za symbol zdatnosti a síly, byl užíván jako talisman umělců, a talentovaných lidí.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Býk, Štír

Na začátek stránky        ZpětAKVAMARÍN

akvamarin

Je kámen mystiků a hledání čistého srdce. Pomáhá nám zachovávat čistotu mysli a nevinnost, jeho záře vnáší světlo a jasno do každého skrytého koutu našeho nitra, daruje nám tak vnitřní svobodu. Je vhodný k meditaci. V centru hrdla má očistnou vlastnost odstraňovat navrstvené blokády tvořené nečistými myšlenkami, podporuje léčbu dýchacích cest, sliznice a plic, zmírňuje kašel, astmatické stavy a průběh černého kašle a záškrtu. Byl odedávna kamenem štěstí a dobré pohody. Z pohádek a legend známé kouzelné prsteny, jejichž třením nebo obracením možno přivolati služebného ducha nebo džina, se vždy vztahují k berylu. Beryl je zasvěcen Jupiteru.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Štír, Vodnář, Ryby, Blíženci, Váhy

Na začátek stránky        ZpětAMAZONIT

amazonit

Je zelená odrůda draselného živce. Pro svou menší tvrdost sice nepatří ke klasickým šperkovým kamenům, ale v některých zemích se s úspěchem používá do levnější bižuterie. Pomáhá těm, kdož mají přespříliš mužské energie, aby se zalíbili ženám. Je posvátným kamenem jihoamerických Indiánů, kteří ho často užívali k tvorbě amuletů. Sloužil k usnadnění porodu. Moderní prameny uvádějí příznivý vliv amazonitu na celkové posílení energie. Posiluje srdeční činnost. Obecně se doporučuje ke zklidnění nervů při emotivních poruchách. S jeho pomocí se lépe zbavujeme egoismu a lpění na věcech.
* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Ryby, Rak

Na začátek stránky        ZpětAMETYST

ametyst

Mírné vibrace ametystu uklidňují a navozují stav, v němž se rozplynou strach, starosti a zloba a duše se může otevřít vyššímu poznání. V jeho fialové barvě se spojuje rudý oheň životní síly, smyslů a činorodosti s modrým světlem čistoty ducha, klidu a nekonečna. Tak tvoří most mezi Zemí a Nebem a umožňuje přístup k novým dimenzím bytí. Pod vlivem ametystu přijímáme snadněji tajemství života, jež jsou samotným rozumem nepostižitelná. Tento kámen vyjasňuje vidění a sny a kromě toho i předpovědi do budoucna, napomáhá intuici a meditaci. Pročišťuje a bystří rozum. Má příznivý účinek na různé intoxikace. Lidé ve středověku věřili, že ochraňuje před opilstvím a opojením vůbec. Ve středověku byl také oblíbeným kamenem církevních hodnostářů a bohatých lidí. Omezuje účinky radioaktivního ozáření, pomáhá při cukrovce, padoucnici, usnadňuje porod. Vkládá se také do léčivých krémů, na něž pak přenáší svou sílu. Přiřazuje se mu čtvrtek, astrologicky odpovídá Jupiteru v harmonickém aspektu a Venuši v disharmonickém.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Ryby, Beran, Střelec, Panna,Štír

Na začátek stránky        ZpětAVANTURÍN

avanturin

Patří k nejvšestrannějším a nejúčinnějším kamenům. Navazuje těsné spojení s přírodou a její energií, pomáhá nám vstřebat její harmonii, probudit naši duši a otevřít ji této prosté kráse. Ovlivňuje zejména centrum srdce, kde zklidňuje nadměrné emoce a dává tak našemu organismu pocit rovnováhy a uspokojení. Rozsévá tichou radost a klid. Stejně tak pomáhá i při kožních nemocích, které jsou ovlivněny nervozitou a nevyrovnaným duševním stavem. Můžeme jej prakticky použít pro všechny poruchy jejichž původ je nejen duševní a citový, ale i fyzický. Udržuje v rovnováze naše pocity stejně jako náš vnitřní a vnější klid. Tibeťané jej užívali při léčbě krátkozrakosti. Dnešní prameny ho doporučují k terapii kožních chorob, nejčastěji je užíván v psychoterapii. Léčí se s ním zvláště ty psychosomatické choroby, kde je základní příčina potíží vázána na dětský věk do 7 let.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Rak, Střelec, Býk

Na začátek stránky        ZpětAZURIT

azurit

Azurit patří k nejmocnějším kamenům vůbec. Svou temně azurovou barvou symbolizuje vědění a moudrost. Je kamenem meditace. Aktivuje vnitřní vnímavost k potřebám duše a duchovního poznání, ostří inruici a jasnovidnost. Pomáhá rozpoznat a duchovně zpracovat denní vize a noční sny. V centru čela jeho královská modř otevírá bránu duchovnímu spojení našeho pravého já s božským v srci, s čistu, všezahrnující láskou. Nabádá nás nehledat usilovně pravdu, neboť právě toto )silí by nás od ní, prosté skutečnosti, která v nás stále je, naopak vzdalovalo. Pracovat na sobě a přitom nechat věcem volný průběh, oprostit se od chtění, vášní a připoutanosti, neboť žijeme-li v trvalém míru duše, cítíme kolem sebe jen lásku a harmonii.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Lev, Kozoroh, Beran

Na začátek stránky        ZpětCITRÍN

citrín

Citrín rozvíjí intelektuální tvůrčí schopnosti a pomáhá tak nalézt řešení při začátcích nových projektů. Starším lidem dodává energii. Léčí záněty slepého střeva, podporuje imunitní systém organismu, chrání před negativními účinky záření. Středověk přisuzoval citrínu schopnost učinit svého majitele roztomilým a oblíbeným. Chránil na cestách. Povzbuzuje k duchovním aktivitám. Podporuje tvořivost a schopnost komunikace, eliminuje snahy po sebepoškozování. Dovádí člověka k harmonizaci astrálního, mentálního, spirituálního a emočního světa v něm. Je doporučován při chorobách srdce a oběhového systému, ledvin, jater a svalů.

Symbolizuje nejen moudrost a vnitřní klid, ale dává i pocit zdraví, tepla a svěžesti. Průzračné zlatité tóny mají značnou schopnost oživovat světelnou energii v nás uloženou a tak podpořit jasnost našeho myšlení a kreativitu. Aktivuje přenos bioelektrických impulsů skrze nervy a tak podporuje a ovlivňuje látkovou výměnu. Jeho silný účinek na poruchy zažívacího ústrojí, cukrovku a na očištění střevního traktu od balastu a jedovatých látek, ovlivňující i čistotu pleti.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ:Býk, Lev, Blíženci, Panna

Na začátek stránky        ZpětČAROIT

čaroit

Čaroit podporuje imunitní systém, obranný systém a centrální a vegetativní nervový systém. Vnáší do citového života a psychického rozpoložení svěží vítr radosti a smyslového otěšení. Radovat se z Božích darů na Zemi, vnímat každým okamžikem život v celé jeho dokonalosti a kráse. Položen na srdce rozehřívá v nás citový chlad a otevírá nás nesobecké lásce. Během meditace položen na čakře čela je kamenem intuice a položen na čakře temene je kamenem touhy po poznání pravého já, které v nás stále přetrvává, ale které poznáme až po zničení ega. V nepřehledných, komplikovaných situacích nás učí nadhledu, udělat si jasno a krok za krokem řešit problémy, které se nám na první pohled zdají neřešitelné. Učí nás trpělivosti, píli a pravidlu nic neodkládat. Zbavuje nás obav a strachu z nejisté budoucnosti a položen ve tvaru oblázku pod polštářem nás obdarovává, po dni prožitém ve stresu, ozdravujícím spánkem. Posiluje pameť.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Panna, Vodnář

Na začátek stránky        ZpětDIAMANT

diamant

Dokazuje, že největší dokonalost, harmonie a čistota tkví v jednoduchosti, ve které je také největší síla. Symbolizuje božské světlo, jednotu v mnohosti a univerzálnost ve své jedinečnosti, osvícení a dokonalost. Je kamenem čistoty nejvyššího řádu, je očistcem našich myšlenek a zároveň bariérou proti negativní energii. Některé prameny uvádějí, že dříve než vám diamant pomůže, bude vás "formovat ranami osudu", dokud ve vás nebude tak čistě jasné světlo jako v něm. Byl nazýván svatým kamenem. Stal se kamenem mudrců. Znamená čistotu, moudrost, nevinnost a stálost. Středověk věřil, že zahání zlé duchy, dravou zvěř, zlé lidi.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Lev, Kozoroh, Beran

Na začátek stránky        ZpětFLUORIT

fluorit

Nejsilněji působí ve formě osmistěnu fialové barvy. Podporuje rozvoj našeho ducha takovým způsobem, že získá schopnost rozpoznávat nejvyšší pravdu a také ji odrážet, odtud jeho další název "kámen géniů" Zušlechťuje vibrace našich mozkových buněk a umožňuje našemu duchovnu přístup a styk s jemnými, vyššími rovinami skutečnosti. Pomáhá nám vnímat i chápat energie skryté pod povrchem vnějších jevů. Pod jeho vlivem se stanou naše intuitivní vědomosti jasnými a pochopitelnými. Napomáhá k tvorbě dokonalého těla, proto by měl být nošen především dětmi. Jeho úloha při mineralizaci tkáně zubů a kostí předurčuje jeho účinek i v léčení poruch těchto procesů.

*ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Ryby, Vodnář

Na začátek stránky        ZpětGRANÁT

granát

Je kámen všesvazujícího ohně, vášně, ale i čistoty srdce. Daruje životnou energii, podněcuje nás k činnosti jakéhokoli druhu, probouzí v nás aktivitu nejen sexuální, ale i obecnou, a podporuje naše nadšení a vytrvalost, dovést vytyčená předsevzetí ke zdárnému cíli. Posiluje naši vůli, sebedůvěru a v krizových situacích zmírňuje depresi. Podporuje naši představivost a otevírá náš vnitřní pohled ke skrytému a utajenému. Ve středověku byl nošen jako talisman proti zranitelnosti a nehodám. Obecně je však znám jako kámen lásky. V rovině fyzické dodává našemu organismu sílu k regeneraci, k obnově buněk, podporuje tvorbu červených krvinek a upravuje krevní tlak.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Beran, Štír, Lev, Vodnář

Na začátek stránky        ZpětCHALCEDON

chalcedon

Už od pradávna je chalcedon považován za kámen řečníků. Kdo na něj dýchne a dotkne se ho jazykem, bude prý nadán darem výřečnosti. Držen v ruce nebo nošen na krátkém řetízku na krku podporuje živost, vytříbenost a harmonii našeho mluveného projevu a pomáhá nám překonat zábrany v řeči. V Tibetu platí bílý chalcedon za symbol bílého čistého květu lotosu. Vyvolává v nás schopnosti léčit. Z těchto důvodů se nosil chalcedon již před několika tisíci lety jako talisman proti stavům slabosti, zádumčivosti a nespokojenosti. Chalcedon pověšený na krku znamená sílu a moudrost.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ:: Rak, Blíženci, Střelec

Na začátek stránky        ZpětCHRYZOKOL

chryzokol

Podporuje v nás potřebu zdravě žít v souladu s přírodními zákony. Posiluje naši touhu ztotožnit se s Matkou pířrodou v jediný celek, sžít se s tvůrčí energií světa, která je dokonalá, a proto nanejvýš dobrá a spravedlivá. Vibrace chryzokolu je mírná, zemitá, přesto však vytrvalá ve svém vlivu. V meditaci nám pomáhá soustředit se, zklidnit nepokojné srdce a roztěkané myšlenky, vyrovnat emoce a ochránit duševní mír, zmírňuje náš neklid, vtíravé pocity, provinění, které často stojí našemu psychickému uvolnění v cestě. Učí nás čistotě mysli, trpělivosti, toleranci a nadhledu v krizových situacích. Pozdvihuje vědomí do vyšší nadsmyslové roviny.

*ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ:: Blíženci, Střelec, Kozoroh, Váhy,

Na začátek stránky        ZpětCHRYZOPRAS

chryzopras

Jeho mírná zář zklidňuje neklidnou duši plnou nejistot, obav a beznaděje, projasňuje zdánlivě nevyřešitelné, spletité problémy a vnáší do podvědomí a vědomí jas, jenž láskyplně prosvětluje všechny naše pocity, pohnutky a činy. Hluboko zasunutá traumata, která celá léta leží v našem podvědomí jako olovo, se pod jeho vlivem rozplynou jako těžký sen, když z něj konečně procitneme. V duchovní rovině přináší trvalý pocit jednoty s celkem, důvěru v Boží vedení a lásku, pomáhá nám trpělivě snášet i všechnu bolest a příkoří, neboť s jeho pomocí prohlédneme a poznáme, že vše má nějaký vyšší, i když nám dosud neznámý smysl. Posiluje vytrvalost v hledání pravdy, pravého smyslu života, aniž propadneme fanatickému úsilí dobrat se těchto vyšších principů za každou cenu. Pomáhá nám najít sebe sama, věřit si, hledat jistotu a odpovědi na otázky především ve vlastním nitru a příliš se nespoléhat na vnější pomoc.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Rak, Střelec, Štír, Kozoroh

Na začátek stránky        ZpětJADEIT

jadeit

Harmonie a mír jsou poselstvím jadeitu. Ve staré Číně byl pokládán za jeden nejcennější drahokam. Podle nich je jadeit prototypem drahokamu, čínské slovo "Yu" znamená jak jadeit tak i drahokam. Pod jeho vlivem můžeme objevit a hlouběji prožít krásu světa ve všech jiných formách a projevech. Činí nás schopnými vcítit se do druhých tak, abychom mohli vždy ze svého srdce dát to pravé a v pravý okamžik. Při neklidu a při neúnavnosti odstraňuje křečovitost a dodává tělu pocit blahé, klidné spokojenosti. Věřilo se, že léčí choroby ledvin. Parapsychologové tvrdí, že usnadňuje rozpomenutí na minulé existence. Usnadňuje mezilidskou komunikaci, napomáhá vědomí vyšších rovin bytí, je symbolem boží lásky. Je spojován s hudbou.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Ryby, Váhy, Rak

Na začátek stránky        ZpětJANTAR

="horoskopy/obrazky/k-jantar.jpg" alt="jantar">

Je nabitý sluneční energií o vysoké frekvenci, která má schopnost celý organismus prosvětlit a očistit. Zvěstuje nám, že život je v zásadě plný slunce a tepla, že překážky stojící nám v cestě jsou překonatelné a že jsme schopni aktivovat vlastní síly k dosažení našich cílů. V Orientě je dodnes používán k prohloubení meditace, při rozjímání, modlitbě a jako pomůcka při jasnovidectví. V centru solar plexu ovlivňuje náš celkový tělesný a mentální zdravotní stav. Zhušťuje vyšší energie, takže se jeho poddajná síla může rozvinout jak v tělesné, tak i předmětné rovině. Předává nám poselství, že život je v podstatě teplo a slunce, a tím nás zbavuje strachu, který znemožňuje realizaci naší osobnosti, a zároveň prohlubuje náš úsudek. Uplatňuje se při onemocnění močového měchýře, při žlučníkových potížích, při žaludečních, jaterních a střevních obtížích, při astmatu a bronchitidě, přináší úlevu při infekcích provázejících horečkami.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Blíženci, Lev, Panna

Na začátek stránky        ZpětJASPIS

jaspis

Podle starých pramenů bývá často označován za "Matku všech kamenů". Neustále vyzařuje oživující očistnou a ochrannou energii. Učí nás nezištnosti a skromnosti, daruje nám soucit, trpělivost a posiluje naši dobrou vůli. Červený druh jaspisu posiluje a oživuje tělo. Zelený působí blahodárným, uklidňujícím způsobem. Vyrovnává vztah těla a duše a zlepšuje především naše spojení s přírodou a se Zemí. Při nedostatku železa nebo chudokrevnosti se doporučuje nosit celý náhrdelník z červených jaspisů. Podporuje chuť k jídlu. Spolu s karneolem byl červený jaspis ve starém Egyptě nazýván krví Isidinou. Často z něho býval zhotovován zvláštní symbol, tzv. vulva Isidis, původní mystický symbol znovuzrození. Byl nošen jako talisman chránící před černou magií. Kladně ovlivňuje léčbu ledvin a močového měchýře, pomáhá při léčení ledvinového písku a kamenů, v oblasti gynekologické je účinný při nemocích vaječníků a vejcovodů, při překonávání nevolnosti v průběhu těhotenství a u porodu.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Beran, Štír, Panna, Rak, Kozoroh

Na začátek stránky        ZpětKALCIT

kalcit

Působí na na pátou, ovlivňuje náš rozum a duševní vývoj, a proto právě zde má průhledný až bílý krystal kalcitu ústřední vliv. Odstraňuje naše předsudky a zastaralé představy. Na bodu třetího oka povzbuzuje mozkové frekvence, v týlu skryté intelektuální schopnosti. Žlutý kalcit má podobné vlastnosti jako průzračný a bílý, podporuje duševní a duchovní stav naší mysli. Esoteriky považovaný jako nejcennější je zelený, přispívá k duševní rovnováze a rozmělňuje bariéry intelektu, které brání procitnutí vnitřního vědění. Je vhodný pro ty, kteří nedovedou své myšlenky a pocity jasně vyjádřit, nenalezli sami sebe, a jsou rozhodnuti způsob života a myšlení pozměnit. Obecně lze říci, že kalcit všech barev a jejich odstínů pomáhá při zlomeninách, rachitidě, lámavosti, štěpivosti a měknutí nehtů a posilňuje zubní sklovinu.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Blíženci

Na začátek stránky        ZpětKARNEOL

karneol

Symbolizuje teplou a živoucí energii Země. Jeho elektromagnetické vlastnosti posilují náš pocit vyrovnanosti a přírodní sounáležitosti. Takto jsou v duchovní rovině naše myšlenky prohřáty ohledem, pochopením a spoluúčastí k našemu okolí. Učí nás každý přítomný okamžik plně prožít a pomocí vitality a koncepce splnit naše poslání na Zemi. Nechává volně proudit naši vitalitu, probouzí naše tvůrčí schopnosti. Povzbudivá a zároveň uklidňující síla karneolu působí blahodárně při nedostatku motivace. Byl odedávna pokládán za kámen krve, zastavuje krvácení, snižuje horečku, tiší rozbouřenou krev, uklidňuje, odstraňuje trému. Ve starém Egyptě byl někdy karneol, podobně jako červený jaspis, nazýván krví Isidinou. Je také prastarým magickým prostředkem Mongolů. Sibiřští šamanové jej používají k vědomému vymísťování do astrálu.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Beran, Blíženci, Panna, Rak

Na začátek stránky        ZpětKORÁL

korál

Jako bohatě tvarovaný produkt mořských živočichů nás spojuje korál s proudící proměnlivostí a životadárnou očistou silou vody. Ukazuje nám, že proměna a stálost jsou principy navzájem se doplňující a učí nás jak neústupnosti tak i přizpůsobivosti, vnitřně zůstaneme pevní, ale přesto se necháme unášet proudem života. Bílý korál očišťuje od zatěžujících, temných a spletitých myšlenek a negativních představ, ostří náš rozum a posiluje intelekt. Léčí mnohé nemoci kostí a podporuje funkci močového ústrojí. Růžovobílý a růžový korál má jemnější, ale zato působivější vliv v oblasti duševní a duchovní. Lososově růžový korál podporuje krevní oběh, stavbu krevních tělísek a odplavování v krvi nashromážděných nečistot, podporuje funkci močového měchýře a čistí ledviny. Červený korál je znám jako talisman proti uřknutí a očarování, ale hlavně jako nositel pozemské životní energie. U různých národů bývalo zvykem věšet dětem kolem krku náhrdelník z červených korálů nebo ho pokládat do kolébky jako ochranu proti oslabujícím vlivům a k posílení energie a růstu zubů, nebo růstu obecně.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Býk, Rak, Váhy, Ryby, Beran

Na začátek stránky        ZpětKREVEL - HEMATIT

krevel

Dodnes se hematit doporučuje při tlukotu srdce, lýtkové křeči, strnutí šíje, bolesti zad, onemocnění sleziny a proti nespavosti. Svou zemitou hutnou silou dodává pevnost a sílu našemu organismu. V obdobích, kdy jsme fyzicky i duševně přetíženi, objevíme v něm oporu při překonávání pocitu nejistoty a beznaděje. Ve fyzickém smyslu pomáhá v rekonvalescenci po nemoci. Provází nás těžkými časy, jež jsou tělesně i duševně vyčerpávající, pomáhá nám nejen je přenést bez úhony, nýbrž vyjít z těchto zkoušek s větší životní moudrostí a odvahou - pevnější, citlivější a dokonalejší. Po nemoci podporuje uzdravení a má kladný vliv na tvorbu krve, urychlenou růstem buněk. Egypťané pokládali svým mrtvým talisman z hematitu pod hlavu, aby jim tak ulehčili odchod na věčnost. Podle středověké legendy vznikl krevel z temně rudého jaspisu, jímž byla na Goldatě upevněna pata kříže Kristova a na nějž skanula krev Spasitelova. Byl znám jako zastavovač krve. Napomáhá tvorbě bílých krvinek a zesiluje paměť. Má pozitivní vliv na tvorbu červených krvinek, působí na lepší prokrvení ledvin.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Beran, Štír

Na začátek stránky        ZpětKŘIŠŤÁL

křišťál

Je symbolem světla na Zemi, průzračnosti duše, síly léčivé energie. Je jako katalyzátor, který přijímá a vysílá energii zároveň, vyrovnává rovnováhu, stává se zrcadlem naší duše, průvodcem k nekonečnu. V magické oblasti má odporovat veškerému zlu, neutralizovat negativní energii a černou magii, podporuje jasnozřivost, dodává energii a světlo do našeho snažení. Propojuje naší duši s vesmírnou věčností, harmonizuje, čistí a chrání auru, odstraňuje blokády bránící průtoku energie, odplavuje veškeré nečistoty aury a disharmonie duše. Je dokonalý nositel čistého světla. Jeho jasný, přímý paprsek obsahuje všechny barvy duhy. Spojuje nás s absolutnem a s pramenem prapůvodní energie, která se skrývá v hloubi naší duše jako božské světlo, prozařující celý tento svět. Neustále nás zve ke splynutí s jeho jasným světlem. Podobně jako ametyst je všude ve světě ceněn jako meditativní kámen - dnes stejně jako dřív.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Kozoroh, Lev, Blíženci

Na začátek stránky        ZpětLapis LAZULIT

lazulit

Královská modř symbolizuje duchovní hloubku a absolutní světlo vnitřní harmonie. Probouzí v nás nadlidskou lásku, pocit krásy a idealismus. Otvírá duši nekonečnost věčného vesmíru a probouzí citlivost a vnímavost. Dokáže prohloubit náš vnitřní pohled, kterým jen v jiné formě dosáhneme stejných duchovních prožitků. Dodá nám pocit jistoty a bezpečí a daruje nám schopnost uvádět vnitřně viděné a procítěné v realitu. Hlavní význam lapisu je v duchovní oblasti. Zahřejeme-li jej na slunci, pomáhá proti otokům a při zánětech, potlačuje teploty, vyrovnává vysoký krevní tlak, utišuje bolesti během menstruace, zmírňuje deprese a bolesti hlavy pramenící z nejistoty. Je to kámen přátelství, podporuje harmonii v mezilidských vztazích. V mnoha kulturách byl uctíván jako svatý kámen, jako nebeský posel, jenž přináší lidstvu moudrost. Podporuje růst našeho ducha, posiluje ho a nabízí poznání vyšších souvislostí. Posiluje intuici a schopnost nahlédnout do vlastního nitra, rozpoznáváme s jeho pomocí snadněji i skrytý smysl síly, působící v pozadí. Doporučuje se pro meditaci a telepatii. Léčí nespavost, melancholii, nemoci žlučníku, horečku, neutralizuje jedovaté látky v těle, posiluje tkáně a doporučuje se při rakovině. Věřilo se, že má schopnost zahánět neštěstí, užíval se k léčení očních chorob, neuralgiformních bolestí a křečí. Má výrazný vliv na duchovní sebekázeň člověka.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Střelec, Panna

Na začátek stránky        ZpětMALACHIT

malachit

Světle a tmavě zelené pruhy tvoří v malachitu nekonečné bohatství a pohyblivých obrazů a vzorů. Je ukázkou toho, jak se světlo a stín vzájemně doplňují a činí náš život dokonalejším a dynamickým. Vynáší na světlo, které jsme zapudili do říše stínů našeho podvědomí, které stojí v cestě našemu vývoji a které brzdí naši pohyblivost a vitalitu. Učí nás smířit se stinnými stránkami naší osobnosti, rozpoznat jejich smysl pro náš růst a s láskou je měnit ve světlo. Tímto způsobem poskytuje obnova přeměnu a probouzí chuť k životu a jeho bohatosti. Již od středověku se používal k léčbě krvácivých příhod a stavů slabosti. Byl symbolem spirituálního člověka. V rovině tělesné příznivě působí na regenerační a hojivé pochody a stimuluje imunitu. Odstraňuje z těla škodlivé energie, způsobující nemoci, proto je možné ho pokládat na všechna bolestivá a nemocná místa.

*ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Býk, Štír

Na začátek stránky        ZpětMĚSÍČNÍ KÁMEN (adulár, selenit, moon-stone)

selenit

Měsíční kámen je odrůda živce, silikát sodíku a vápníku s mléčně modrým zbarvením a záhadnou hrou světla. Nazývá se také selenit, dodává mír do ustaraných a utrápených myslí. Byl doporučován námořníkům a cestovatelům, kterým pomáhal ztišit starosti z nejistého osudu. Posiluje unikátní schopnost majitele, schopnost změnit místo bydliště, jemnost a něžnost, vzpomínky. Kromě toho reguluje zatížení a reguluje příliš sebevědomé lidi. Je velmi silný při úplňku, v té chvíli získává silný lesk. Používá se při epilepsii, ledvinových a žlučníkových kolikách. Národy starověku věřily, že se intenzita jeho lesku mění v závislosti na měsíčních fázích, které údajně také ovlivňují jeho účinky, při dorůstajícím měsíci má moc vzbuzovat náklonnost a lásku, při přibývajícím měsíci jej lze použít k věštění budoucnosti. Existuje i černý měsíční kámen labradorit.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Býk, Štír

Na začátek stránky        ZpětONYX

onyx

Pozdě starověký mýtus vypráví o onyxu, že vznikl z nehtu Venušina, který jí svým šípem odstřelil Amor, a který spadl z nebes do řeky Gangy. Proto bývá onyx označován za kámen přinášející štěstí, zvláště v lásce. Ještě ve středověku se věřilo, že onyx je účinným afrodisiakem. Onyx je zasvěcen Saturnu , a u kabalistů archanděla Verchiela.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Lev, Štír

Na začátek stránky        ZpětOBSIDIÁN

obsidian

Pochází ze žhavého nitra Země, sopečná činnost jej vynesla na povrch. Stejně také působí. Zavádí nás do našich vlastních hloubek a vlastního "podsvětí", vynáší je na povrch a činí je vnímatelnými. Tento většinou černý kámen bez krystalické struktury nás konfrontuje s původní neprojevenou tvůrčí energií a očistným ohněm a světlem neznámých hloubek nevědomí a všech nevyřešených rozporů, jež byly odsunuty do podvědomí. Vibrace této ohnivě jasné energie zemského nitra skrývá nyní obsidián ve své podstatě, která je stejně jako jeho barva symbolem Země a hmoty. Tak nás spojuje se skrytým světlem, z něhož vznikl zhuštěním veškerý život a hmota, a které dál září v nejhlubším nitru věcech lidí a věcí.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Štír, Kozoroh

Na začátek stránky        ZpětOLIVÍN

olivín

Zářící ve své drahokamové kvalitě zlatozeleným svitem, je dnes zejména ctěn a nošen jako ochraný kámen proti zým duchovním silám, které se nám snaží uškodit a svést nás z Boží cesty. Pomáhá překonávat pocity odcizení, které zase bývají přirozeným následkem odvrácení od Boha, od jednoty jakožto nedělitelného celku. Podobně jako chryzopras nás i olivín svým jemným vlněním přivádí do těsného spojení s rostliným světem, kde tak často nacházíme po každodenním shonu úlevu a odpočinek. Jeho zář nás obdarovává teplem, životností, radostnou náladou a svěží energií, přičemž, stejně jako i jiné zelené kameny uklidňuje, očištuje a vyvažuje celý náš organismus.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Ryby, Vodnář,

Na začátek stránky        ZpětOPÁL

opál

Název opálu pravděpodobně pochází ze sanskrtu, "upala", značící drahocenný kámen. Pro tento kámen je charakteristická opalescencie, která mu dává tajemnost a svátečnost. Opály mají bílou, černou, ohnivou a krystalovou barvu. Opál probouzí dar jasnovidectví, zvyšuje talent svých majitelů. Je katalyzátorem, nikdy není v klidu. Ten, kdo je majitelem opálu se zvláštní čárou, musí svůj život zaměřit na jeden cíl, jinak ztratí všechno. Maximální aktivita všech opálů je v říjnu. Léčí melancholii, onemocnění srdce, zlepšuje zrak, uklidňuje nervy. Ohnivý opál je ochranou před bouřkami. Opál pomáhá při onemocnění plic a nervového systému. Svou hrou duhových barev nás spojuje s mnohostranností života. Ve východních zemích se těší oblibě, protože se v něm spojují klady všech ostatních kamenů. Činí nás přístupnými světlu a může naše vnímání pozdvihnout na kosmickou úroveň, na níž se bílé nerozlišené světlo absolutní jednoty dělí na sedm barev duhy, z nichž se pak dalším zhuštěním vyvíjí náš svět světla a tvarů.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Ryby, Rak, Střelec, Vodnář, Štír, Beran

Na začátek stránky        ZpětPERLA

perla

Perly jsou darem moře, vznikají v mušli, do níž proniklo cizí tělísko. Svým kulatým tvarem a něžným leskem symbolizuje dovršení ženskosti. Například v Indii se připisují perle vlastnosti Boží matky - krása, mírnost, ochranná péče a formující síla. Svým způsobem vzniku dokazuje, že všechny bolestné zkušenosti, s nimiž nás život konfrontuje, znamenají vlastně možnosti růstu: tím, že "cizího vetřelce" nezapudíme nebo neignorujeme, ale ho přijmeme a obklopíme láskyplnou péčí, chráníme nejen sami sebe před dalším zraněním, ale navíc ho bereme jako životní zkušenost, která je základem vyšší harmonie a vnitřní krásy. Jako představitelka "Boží matky" nám dává blahodárný pocit bezpečí ve vyšší kosmické souvislosti. O perle se také říká, že varuje před nadcházející pohromou a perly nošené jako náhrdelník chrání před neštěstím. Staří Řekové připisovali perle schopnost udržovat krásu, a to až od vysokého věku, probouzet a opatrovat lásku a zmírňovat starosti a bídu. Protože perly intenzivně připomínají a odrážejí vibrace svého nositele, je třeba je energeticky neutralizovat, nejlépe v lázni z čisté mořské soli nebo přímo v mořské vodě.

*ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Rak, Ryby, Váhy, Kozoroh

Na začátek stránky        ZpětRUBÍN

rubín

Je to drahý kámen nejvyšší třídy. Jeho název je z lat. Rubeos. Znám byl už v dávné době, hlavně na východě, ve staré Indii, kde mu říkají RAT NA RADZA - kámen císařských rodů. Je symbolem bouřlivé a strastiplné lásky, je velmi silný. Člověk musí být při jeho nošení opatrný, povzbuzuje k velkým činům. V rukou vůdců jim dává velké schopnosti. V rukou obyčejných lidí přináší úspěch, lásku a štěstí. Podle některých východních tradic dává sílu lva, nebojácnost, svobodu orla a moudrost země. Na ruce ženy zaručuje plodnost. Posiluje rovněž některé negativní znaky charakteru. Akceptuje egoismus, přirozenou divokost, nemilosrdnost. Majiteli se může stát osudným. Léčí krevní oběh, zastavuje krvácení, dává dobrotu a veselost, ostrost paměti, blahodárně působí na srdeční onemocnění, pomáhá dobrému spánku bez škaredých snů, chrání proti touhám a melancholii, prodlužuje čáru života. Rubín, oheň srdce, inspiruje lásku k pravdě a moudrosti. Rubín nám zvěstuje, své rozličné polohy lásky - tělesné i duchovní - mohou spolu existovat v souzvuku. Sexualita, jakožto výraz původní kreativní energie života, je stejně plnohodnotná tvořivá síla jako duchovní. Neznatelná modř vnáší do ohnivého fyzického světla červeně duchovní zář. Takto se tu snoubí pozemské se spirituálním.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Lev, Beran, Štír, Kozoroh

Na začátek stránky        ZpětRŮŽENÍN

růženín

Svou růžovou barvou v nás probouzí cit něžnosti, mírnosti, přátelství a nesobecké lásky. Pomáhá nesmělým projevit skrývané pocity a otevře srdci a smyslům vše, co krásného nás obklopuje. Probouzí v nás citlivost a vnímavost pro umění, oživí v nás fantazii, inspiraci a duševní tvořivost. Učí nás trpělivosti při řešení problémů. Svými měkkými vibracemi obklopuje duši. Jeho vyzařování je jako něžný dotek, pod nímž se naše srdce uvolní, získá opět důvěru a pozvolna se otevře. Rány srdce, které vznikly tvrdostí, hrubostí, odmítnutím nebo nevšímavosti našich bližních v průběhu našeho života, se pod jeho ochranou zacelí. Učí také odpouštět - nám samotným i ostatním. Jako "kámen umělců" oživuje fantazii a tvůrčí myšlení. Moderní prameny zdůrazňují pozitivní účinek u chorob ledvin, srdce, jater, plic a genitálií, též u důležitých center vegetativního nervového systému. Výborný vliv má na poruchy plodnosti mužů. Příznivě ovlivňuje stavy úzkosti a neurotické potíže.

*ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Býk, Váhy

Na začátek stránky        ZpětSAFÍR - modrý korund

safír

Je označovaný jako kámen víry a duchovní čistoty. Jeho síla je především v jeho meditativní a spirituální vlastnosti. Neutralizuje zmatení a iluze, které ním stojí v cestě k poznání. Učí nás, že existují vyšší síly, než je naše přání a vůle. Jeho síla je především v jeho hluboké nebeské modři, která oduševňuje, očišťuje a je nejčistší a nejmocnější představitel modrých kamenů. Tmavomodré světlo safíru nás může připravit na setkání a vedení vyšších duchovních bytostí tím, že vytvoří pro to nutné předpoklady. V indické literatuře se doporučuje k léčení epilepsie a dělohy. Ajurvédská medicína jej doporučovala k léčení kolikových bolestí, revmatismu a duševních chorob. Má příznivý vliv na inspiraci a pročištění myšlenek. V rovině tělesné účinkuje na tlusté střevo, žaludek a hypofýzu. Chrání před nehodami a úrazy. Při kožních onemocněních a při nečistotě pokožky je prospěšné omývání safírovou vodou a pitná kůra. Při léčení očních onemocnění a slabosti vidění pokládáme jeden modrý safír na šestou čakru. Řekové pokládaly safír za pomocníka pro brzké vlídné odpovědi z Orácle, jestliže byl v jejich vlastnictví. Papež Innocent III. nařídil všem biskupům, aby nosili prsten se safírem, protože se všeobecně věřilo, že ochraňuje proti ďáblu a jeho nástrahám.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Býk, Panna, Váhy, Ryby, Střelec, Vodnář

Na začátek stránky        ZpětSMARAGD

smaragd

Drahý kámen nejvyšší třídy. Jde o průsvitný druh berylu se zelenými odstíny. Tmavě zelené mají vyšší hodnotu než diamant. Svou hlubokou zelení vyzařující sílu a božskou krásu promlouvá smaragd přímo k našemu nitru. Je symbolem absolutní lásky, regenerace, propojení duchovna s materií, darem harmonie pro srdce i duši. Pod jeho vlivem jsme schopni naslouchat, chápat a soucítit, stává se poutem lásky v našich vztazích, posilňuje, utěšuje, osvěžuje a uklidňuje zároveň. Podporuje paměť a intelekt, pomáhá překonávat depresivní stavy, léčí nespavost. Položen v centru srdce neutralizuje negativní energii a odstraňuje blokády časem v organismu nahromaděné. Svou září tato místa současně omlazuje a posiluje. Doporučuje se jeho nošení všem upřímným hledatelům pravdy, jimž smaragd napomáhá ke konečnému vítězství. Smaragd - je kamenem Venuše.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Býk, Rak

Na začátek stránky        ZpětSODALIT

sodalit

Mezi modrými kameny, jejichž barva reprezentuje sílu ducha, má nejintenzivnější vibrace a vytváří tak nejsilnější spojení ducha a hmoty. Využíváme-li síly tohoto kamene, můžeme lépe uskutečňovat naše myšlenky a cíle v každodenním životě. Pomáhá také těm, kdo rád staví vzdušné zámky a zapomínají, že se v nich nedá žít. Umožňuje jim přizpůsobit realitě své představy a fantazie tak, aby je bylo možné uskutečnit. Daruje nám schopnost myslet do hloubky, přivádí našeho ducha k podstatným věcem a zprostředkuje poznání, že i ve hmotě působí síla ducha. S jeho pomocí se lépe koncentrujeme. Přecitlivělým lidem dodává větší vyrovnanost. Odstraňuje strach z nemocí, dodává odvahu. Třením kamene v rukou je možné posilovat i imunitní systém jiných osob tím, že své přání jim posíláme na frekvenci krystalu.

*ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Panna, Střelec

Na začátek stránky        ZpětSOKOLÍ OKO

sokolí oko

Liší se od tygřího jen modravými nebo zelenomodrými tóny. Nechá prostupovat fyzické duchovním a učí nás vidět stavbu našeho těla, energetické procesy a vše, co se v našem organismu prostupuje, vzájemně ovlivňuje a na sebe navazuje. Učí nás vidět i to, co se podvědomě bráníme vzít na vědomí a tak se můžeme vystříhat toho, co nám neprospívá. Jeho vliv je nejpůsobivější v centru čela. Prostupují-li sokolím okem žluté nebo hnědé tóny oka tygřího, stabilizuje v centru solar plexus náš pocit sebedůvěry. Obdržíme tak i více flexibility v pohledu na svět kolem nás, více tolerance a spoluúčasti s bližními.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Blíženci, Lev, Panna

Na začátek stránky        ZpětTANZANIT

tanzanit

Tanzit nám pomáhá nalézt vnitřní poslání a posiluje nás ve víře a vytrvalosti uskutečnit svá předsevzetí. Dává nám poznat, že nic nás nemůže v naší Cestě zviklat či porazit, kráčíme po ní v lásce, v Božím duchu a v přesvědčení, že veškerá naše úsilí slouží výlučně pravdě a dobru. Tanzanit omlazuje a ostří naši mysl a smysly, učí nás nehledět na všechno v zažitých vzorech, nýbrž vidět, slyšet a cítit každou věd jako "poprvé", stále znovu a znovu se dobírat podstaty, neboť pravda věcí a jevů je uvnitř a nikoli na povrchu. Forma a obsah nemusí být bždy v souladu.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Střelec,

Na začátek stránky        ZpětTOPAZ - Zlatý

topaz zlatý

Zlatý topaz posel sluneční energie, která svými paprsky osvětluje a přináší poselství, že vše živé je zrozeno skrze lásku, je drahocenný především lidem trpícím neodůvodněným strachem a depresemi. Tento kámen inspiruje a stimuluje vliv na naše hloubavé myšlení a duši, naplňuje nás plným vědomím, prozřetelností, jasností, silou koncentrace a kreativitou. Jeho světelný náboj prosvětluje celý náš organismus včetně nervového systému.

TOPAZ - Modrý

topaz modrý

Má schopnost očisty, a to zejména nervového systému. Použití je v centru hrdla, kde podporuje tvořivou inspiraci, čistotu a duchovní touhu po věčnosti a dokonalosti. Pomáhá nám s lehkým srdcem opustit zakořeněné myšlení, pocity a zvyklosti. Je nám oporou v situacích, kdy jsme konfrontováni s duševní nebo tělesnou bolestí, vyvádí nás z nekonečného kruhu napětí ven. Doporučuje se při krčních zánětech, bolesti hlavy, nespavosti a tlukotu srdce. Tradice doporučují modrý topaz při spalničkách a zánětu příušnic.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Lev, Blíženci, Střelec, Vodnář

Na začátek stránky        ZpětTURMALÍN

turmalín

Turmalín nás učí i nezávislosti, klidu a zdravému sebevědomí. Zvyšuje imunitu, upravuje činnost srdce, pomáhá při chudokrevnosti a zánětu spojivek, usnadňuje porod, léčí dětské nemoce. Chrání před negativní lidskou energií. Necítíte-li se v práci dobře, máte-li nepříjemnosti, stačí i jen pomyšlení na tento kámen a říci se, že rozčilení se vás netýká. Modrá zář indigolitu, náležející barvou a svým zaměřením zejména do centra čela, nám přináší poselství míru, klidu a vyrovnanosti. Osvobozuje naše myšlení od úzkostných vzorů, které nám brání v inspiraci a poznání skutečných pravd. Světlejší tóny indigolitu jsou vhodnější pro centrum hrdla, kde podporuje jasnou a zřetelnou výřečnost.

Rubelit (červený) je nejúčinnější a nejcennější ze skupiny turmalínů. Jeho barva růžová až temně červená je symbolem mateřské obětavé lásky v širším smyslu. Posiluje a vyrovnává energii v centru srdce. Obdarovává nás vnímavostí pro procítění našich emocí a neutralizuje trýznivé konflikty v srdci, které nás přivádějí do pochybností a smutku. Vitální síla verdelitu je schopna probudit i omladit celý náš organismus, vnést harmonii do mentálních oblastí a zakořeněné myšlení nahradit myšlením novým. Utěšuje bolest z lásky a pomáhá mírnit její škodlivé následky.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Beran, Váhy, Štír, Kozoroh

Na začátek stránky        ZpětTYGŘÍ OKO

tygří oko

Je to žlutohnědý chalcedon s vláknitou příměsí hydroxidu železa. Posiluje schopnost soustředit se, podporuje zdraví a mysl, pedagogické schopnosti. Chrání před trápením, nesmyslnou žárlivostí, konkurenty a ješitností. Svého majitele činí odvážným, sebevědomým, a proto se hodí do začátků nových projektů v životě. Hřeje naše tělo a pomáhá rychleji překonat nachlazení. V tomto případě pokládáme kámen na třetí čakru. Vzdáleněji mírní také astma, za tímto účelem se nosí na hrudi. Podporuje nazírání do vlastního nitra. Pod jeho vlivem si uvědomíme omezenost hmotného světa. Ukazuje, že život je v neustálém pohybu. Vyzývá nás k tomu, abychom šli stále dál, abychom se nebáli pohledět hlouběji, dokud ve svém nitru nenajdeme ten zlatý poklad, naplňující nás teplem, štěstím a pocitem bezpečnosti. Jeho centrem je solar plexus, ale současně ovlivňuje posílení zraku, neboť toto oslabení bývá často zaviněno emotivními blokádami, které se zde tvoří

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Blíženci, Lev, Panna

Na začátek stránky        ZpětTYRKYS

tyrkys

Tyrkys sjednocuje inspiraci a vyšší ideály, které k nám pronikají z oblasti duchovní, s prapůvodní živou silou naší planety. Tak nám daruje zároveň moudrost Nebe i Země. Pomáhá nám vyjádřit duševní poznatky, myšlenky a intuice formované naší duší a obojí pak spojit v každodenním životě. Našim slovům propůjčuje velkou sílu. Zabraňuje vstup záporných vlivů a škodlivých vibrací do naší aury a může je dokonce absorbovat. Již ve starém Egyptě milovali tyrkys. Často se z něj zhotovovaly amulety a rituální předměty. Má přirozenou schopnost přitahovat z vesmíru kladné, posilující energie a učinit naši duši přístupnou kráse. Podle starých pramenů bývá tyrkys označován za ochránce ctnosti a také se oněm říká, že zaručuje spolehlivost a přátelství. V rukou duševně čistých lidí zesiluje intuici, vyrovnanost, úspěch, štěstí a klid v rodině. Dnes nachází použití hlavně při bolestech krku a plic. Také komunikační problémy, jako například koktání, lze tímto kamenem vylepšit. Osvědčil se také při zlých snech.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Vodnář, Ryby

Na začátek stránky        ZpětVLTAVÍN

vltavín

Je to kámen oblíbený senzibily při snaze o spojení s mimozemskými civilizacemi. Vltavín, jenž vznikl dopadem kosmického tělesa na zem. Nosí v sobě kosmickou pozitivní sílu, zvyšuje imunitu organismu. Vyzařuje pozitivní léčivou energii, čímž odstraňuje únavu, malátnost a zvyšuje imunitu organismu. Zmírňuje a odstraňuje bolesti hlavy. Doporučuje se přilepit na noc vltavín do bodu mezi obočím. Sny, které se pak dostaví jsou věštecké povahy. Je ideálním objektem ke koncentračnímu cvičení a k meditaci. Krátkodobá koncentrace na vltavín je ideálním úvodem k relaxaci.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Vodnář, Blíženci

Na začátek stránky        ZpětZÁHNĚDA

záhněda

Jako kouřově hnědý křišťál vnáší nejsilnější světelnou energii do pozemského života a do hmoty. Zároveň jejím prostřednictvím poznáme, že všechny projevy hmoty vznikly zhuštěním světelných vibrací a jsou tedy světelného původu. Usilujeme-li o duševní rozvoj, ale přesto stále silně lpíme na hmotě, může mnoho léčitelů používá záhnědu jako cenného a účinného pomocníka proti skleslosti a depresím. Moderní prameny doporučují záhnědu v terapii intoxikací, zejména pak při infekčních chorobách a při terapii jejich následků. Má prý také dobrý vliv jako prevence proti následkům ozáření. Celkově stimuluje a tonizuje, s jistým specifickým účinkem na orgány dutiny břišní a na genitálie.

* ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Kozoroh

Na začátek stránky        ZpětČervené světlo:


Toto světlo v nás vyvolává větší aktivitu, temperament a energii. Stará se o pohyb a životní radost. červená je barvou lásky, která je nejčastěji signalizována skrze červené růže. červená aktivizuje a vitalizuje náš energetický tok, stejně jako krev, a dodává vytrvalost a ctižádostivost, věrnost a stálost. červená je také barvou náruživosti a erotiky.
Na začátek stránky        ZpětOranžové světlo:


Oranžové světlo nám dodává uvolněnost, klid a vyrovnanost. Pociťujeme to, když si uvolněně sedneme večer ke svíčce. Oranžová nás vede a pomáhá k většímu uvolnění a osvobození stávajících blokád. Oranžová působí zvláště citově, vyrovnaně a dodává chuť k jídlu.
Na začátek stránky        ZpětŽluté světlo:


Žluté světlo nám dodává vyrovnanost, životní radost a stálou denní náladu. Žlutá působí na radost ze setkávání a ve fázi seznamování na uvolnění. Stejně tak působí při kontaktech a odstraňuje strach a obavy při seznamování.
Na začátek stránky        ZpětZelené světlo:


Zelená je barva naděje a nových začátků. Zelená propůjčuje novým začátkům sílu a pomáhá také překonávat změny. Jaro se svou všudypřítomnou zelení probouzí všechny živé bytosti ze zimního spánku. Zelená daruje zdraví a vnitřní mír. Zelená zprostředkovává klid a symbolizuje spojitost s přírodou. Dary ze sympatie a soucitu dostáváme prostřednictvím kytek a rostlin.
Na začátek stránky        ZpětRůžové světlo:


Růžová je barva lehkosti a probouzí v nás sensitivní objevy lásky a něžnosti. Růžová z nás dělá sensitivnější a přístupnější ke kráse a harmonii a pomáhá nám přijímanou krásu a životní štěstí prociťovat ve formě většího šarmu.
Na začátek stránky        ZpětSvětle modré světlo:


Světle modré barvy nás spojují s neohraničenou svobodou a dobrodružstvím. Světle modrá otevírá náš horizont a spojuje naší duši s nekonečností nebe. Skrze světle modrou v nás probouzí činnost a náladu na dovolenou.
Na začátek stránky        ZpětTmavě modré světlo:


Tmavě modrá vniká do nás velmi hluboko a energeticky. Probouzí v nás pocit stálosti, věčnosti a respektu. Mnoho uniforem jsou dnes tmavě modré. S tmavě modrou přinášíme také nevědomost, nestálost a strach ze spojení. Tmavě modrá voda nám signalizuje zdrženlivost a nebezpečí.
Na začátek stránky        ZpětFialové světlo:


Fialová v nás probouzí zvědavost a inspiruje naší duši k výpadům do zakázaných dimensí našeho těla a ducha. Prostřednictvím fialového světla se nám otvírají sensitivní smysly a my dosahujeme skrze této barvy vyšší stupeň svobody a nezávislosti. Fialová v nás probouzí připravenost k pevnému partnerství.
Na začátek stránky        ZpětČerné světlo:


Černé kameny vtahují narozdíl od barevných kamenů a křišťálu veškeré světlo do sebe. Nevydávají světlo, ale ukládají energii světla. Toto pociťujeme skrze silné teplo tmavých nebo černých předmětů. černá nám pomáhá ke koncentraci u většího odpoutání, k větší ctižádostivosti a přesnosti. černé světlo položí na naší celou auru ochraňující stín, který filtruje pro nás negativní složky povahy. Zároveň ochraňuje černé světlo před zažitými zkušenostmi a jednostranností a otevírá nám více cest naším životem.
Na začátek stránky        ZpětBezbarvé světlo:


Bezbarvé světlo je koncentrací všech světelných barev. To se stává proto, že například křišťál přijímá bílé světlo a v koncentrované čisté energii ho zase vydává. Nefiltruje jednotlivé světelné barvy ven, jako například rubín, který na nás působí jen koncentrovanou červenou. Přijímáme tedy skrze křišťál koncentraci veškerého světla v bílém světle. Bílé barvy symbolizují spokojenost, upřímnost, neměnnost, čistotu a uvědomělost. Diamant je proto skrze svoji čistotu často srovnáván s tímto okázalým spojením.
Na začátek stránky        Zpět


Působení barev léčivých kamenů na naše tělo


Světlo je energie a působí ve vlnách různé frekvence na naše tělo. Přes smysly a čakry je světlo přijímáno a přes sensitivní nervová vlákna a energetické kanály na duši je předáváno dále na orgány. Světlo není jen základem všeho života, ale hraje důležitou roli v našem každodenním životě (móda, reklama, balení, barva auta atd.). Z dlouholetých studií se nevyvíjelo jenom světlo a barevná terapie, ale celé naše okolí je určováno množstvím světla a barev. Některé čiré léčivé kameny, jako křišťál vydávají vedle svých charakteristických barev také často světelné paprsky, které nechávají vyniknout kompletnímu spektru. Tyto kameny jsou zvláště energetické a působí léčivě.
Na začátek stránky        Zpět


Zdroj: relaxia.cz
validní HTML 4.O

 Hlavni    Taroty    Horoskopy    Vtipy    Kalendář    Aktuálně    Kontakt    Mapa stránek