Hlavni    Taroty    Horoskopy    Vtipy    Kalendář    Aktuálně    Kontakt    Mapa stránek  
Dobrý večer. Je Pátek 9. prosince 2022, Slunce vychází  7:42, zapadá 16:03 hod., měsíc  mesic  mesic
» Hlavní stránka » VĂ˝znamné dny

Významné dny připadající na den 26.11.


Mezinárodní den nenakupování-Buy Nothing Day

Buy Nothing Day - Mezinárodní den nenakupování. Ve Spojených státech a v Kanadě se Buy Nothing Day slaví den po svátku Díkuvzdání, v Evropě je to poslední sobota v listopadu.
Anti-konzumní aktivista Kalle Lasn, bývalý manažer reklamní agentury, založil v roce 1989 ve Vancouveru aktivistický časopis Adbusters. O dva roky později zahájil kampaň Buy Nothing Day, které se dnes účastní miliony lidí v 55 zemích světa. Aktivistické skupiny pořádájí happeningy, slavnosti a různé demonstrace upozorňující na přílišný konzumerismus, na problém nadspotřeby, ubývání přírodních zdrojů, na rizika a dopady na životní prostředí, na zvětšující se propast mezi chudými a bohatými státy světa.
"Jako spotřebitelé máme povinnost zabývat se produkty, které nakupujeme a ptát se společností, které je vyrábějí. Jaká jsou opravdová rizika a dopady na životní prostředí a rozvojové země? O těchto věcech lze do nekonečna diskutovat, avšak my bychom měli hledat jednoduchá řešení - a Buy Nothing Day je dobrý start" říká editor magazínu Adbusters a zakladatel kampaně.

Zdroj: portal.env.cz


Zpět          Výpis všech významných dnů
validní HTML 4.O

 Hlavni    Taroty    Horoskopy    Vtipy    Kalendář    Aktuálně    Kontakt    Mapa stránek